Pedagog szkolny – mgr Magdalena Krogulecka

Jest do dyspozycji uczniów, rodziców i nauczycieli

Godziny pracy w roku szkolnym 2023/24

Poniedziałek  8.45 -12.45

Wtorek           8.00 -12.40

Środa              8.00 - 13.35

Czwartek        8.00 -12.45

Piątek             8.00 -8.55, 9.40 - 10.45, 12.35-13.35

Pedagog szkolny oferuje pomoc dla ucznia:

- gdy masz trudności w nauce

- jeśli źle się czujesz w szkole

- doświadczasz agresji słownej, fizycznej lub psychicznej

- chciałbyś lepiej radzić sobie ze stresem

- chcesz się podzielić swoją radością czy sukcesem…

Rodzice uczniów mogą oczekiwać:

- pomocy w rozwiązaniu sytuacji problemowej dotyczącej ich dziecka:

• niepowodzeń szkolnych dziecka – możliwość rozpoznania przyczyn trudności w nauce poprzez kontakt z poradnią psychologiczno – pedagogiczną diagnozującą przyczyny niepowodzeń szkolnych, deficyty rozwojowe dzieci
  • problemy z zachowaniem dziecka (zmiany zachowania dziecka, kłopoty z rówieśnikami)

ZAPRASZAM!

Zadania pedagoga szkolnego

Nadrzędnym zadaniem pedagoga szkolnego jest udzielanie pomocy uczniom znajdującym się w trudnej sytuacji szkolnej, rodzinnej, dbanie o właściwy rozwój dzieci i w tym celu podejmowanie działań wychowawczych, opiekuńczych, profilaktycznych i zaradczych.

1) Prowadzenie badań i działań diagnostycznych dotyczących poszczególnych uczniów, w tym diagnozowanie indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz możliwości psychoedukacyjnych,
2) Podejmowanie działań pedagogicznych mających na celu rozpoznanie indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych uczniów - obserwacje  pedagogiczne mające na celu rozpoznanie u uczniów ryzyka wystąpienia specyficznych trudności w uczeniu się:
Przykładowe działania pedagogiczne:
*ocena trudności wychowawczych, rozpoznanie sytuacji rodzinnej  ucznia itp.
* wspieranie mocnych stron ucznia
3) Organizowanie i prowadzenie różnych form pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla uczniów i rodziców.
4) Podejmowanie działań mediacyjnych i interwencyjnych w sytuacjach kryzysowych.
5) Podejmowanie działań wychowawczych wynikających z programu wychowawczo – profilaktycznego szkoły.
6) Działania na rzecz zorganizowania opieki i pomocy materialnej uczniom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.
7) Współpraca z rodzicami, nauczycielami, specjalistami, poradniami psychologiczno-pedagogicznymi oraz innymi instytucjami działającymi na rzecz dziecka i rodziny
8) Działania na rzecz bezpieczeństwa .